Najnowsze techniki nagrywania filmów, krótki opis obecnych możliwości i rozwiązań w amatorskim filmowani

Od czasu gdy pojawiły się techniczne możliwości ludzie utrwalają istotne chwile ze swojego życia na zdjęciach i pod postacią filmów. Obecnie technika jest tak zaawansowana, że przy pomocy zwykłych smartfonów można nagrywać i fotografować z dużo lepszymi parametrami, niż przy użyciu zaawansowanych i drogich sprzętów przed kilkunastu laty.
www.gohero.pl/dji-inspire-1Postęp w fotografii i nagrywaniu obrazów jest bardzo duży, widać to dobrze po parametrach urządzeń do tego służących. Co roku zwiększa się rozdzielczość nagrywanych filmów oraz matryc, oprogramowanie ma coraz bardziej wydajne algorytmy, więc i użytkownikom jest coraz prościej. Bardzo wiele osób wykorzystuje do tych celów smarfony, ograniczając się wtedy do noszenia jednego, wielofunkcyjnego urządzenia, za pomocą którego można telefonować, robić zdjęcia, kręcić filmy a w razie potrzeby też zagrać. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował sprzętu bardziej zaawansowanego, to również znajdzie spory jego wybór w elektronicznych sklepach.

Widok z lotu ptaka
Napisał: Peter Linehan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie ogromną furorę zaczęły robić kamery sportowe. Moda na uwiecznianie z perspektywy sportowca swoich wyczynów dopiero niedawno się pojawiła. Ktoś wpadł na pomysł, aby na kasku założyć niewielką kamerę i nagrać to, co ogląda nosząca ją osoba. Nagrany w taki sposób film pokazywał wyczyny całkowicie odmiennie niż dotychczas, i od razu aktywni miłośnicy sportów zaczęli tak uwieczniać swoje osiągnięcia. Powstawać zaczęły specjalne kamery do zamontowania na kaskach, solidne, wytrzymałe na wstrząsy i wodę, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zaczęły zdobywać bardzo dużą popularność wśród młodych ludzi. Ostatnim przebojem wśród wielbicieli robienia filmów są multikoptery, przykładowo takie jak DJI Inspire 1. Steruje się nimi przy pomocy odpowiedniego pilota, zarówno samym lotem, jak i kamerą do nagrywania. Quadrocopter da radę wznosić się chociażby pół godziny bez przerwy nagrywając, doskonale będą się więc nadawać na przykład do filmowania różnych uroczystości. Stosując je należy pamiętać, żeby filmować jedynie to, na co otrzymało się zezwolenie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-17 15:00:37
Tagi: kamery, moda, uroczystości, pomysł, technika