Potoczny angielski, czyli to co jest nam niezbędne, aby móc rozmawiać z ludźmi w obcym języku

Mnóstwo z nas uczy się angielskiego, a duża część rozpoczęła naukę już w szkole i obecnie kontynuuje ją na przykład w szkołach językowych. W wielu przypadkach informacje nabyte na lekcjach nie wystarczają w pełni, żeby sprawnie porozumieć się w innym języku.


słowniki
Napisał: Sarah Joy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mniej czy też bardziej skomplikowana gramatyka i bardzo dużo słówek- któż nie zna tego problemu w trakcie uczenia się nowego języka? Nauczenie się na pamięć najważniejszych reguł tworzenia zdań nie zawsze jest pomocne w porozumiewaniu się innymi ludźmi. W języku angielskim, jak i w dowolnym innym języku, niezwykle ważna jest umiejętność rozmawiania oraz rozumienia przekazywanej ustnie treści. To przede wszystkim w taki sposób rozmawiamy z innymi ludźmi, przykładowo będąc z wizytą w obcym kraju. Oprócz słówek z podręcznika trzeba również przyswoić słowa, które są używane na co dzień. Mnóstwo słów może się od siebie różnić, a wersja podręcznikowa nie zawsze będzie nam wystarczać. Nauka języka czasem jest bardzo długa, bowiem materiał do nauki jest stosunkowo obszerny, warto wiec zwracać uwagę na najpotrzebniejsze jego elementy - zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem.


nauka języka angielskiego
Napisał: r. nial bradshaw
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną rolę w nauce języków odgrywa samodzielne poszerzanie wiedzy. Oglądanie filmów w języku angielskim lub słuchanie muzyki anglojęzycznej może nam pomóc zaznajomić się z językiem obcym. Idiomy lub phrasal verbs można znaleźć w internecie albo książkach, które są poświęcone tylko tej części języka angielskiego. Internet jest bardzo bogatym źródłem wiedzy na temat języka angielskiego, możemy w nim odnaleźć nawet mało popularne zwroty i przekleństwa po angielsku, które także warto znać na wszelki wypadek. Przetłumaczenia dobrze nam znanych słów na język obcy może nam pomóc w nauczaniu. Dodatkowo oglądając na przykład ulubione filmy w innym języku, szybciej i efektywniej przyswoimy często pojawiające się frazy.

W nauce języka kluczowa jest odpowiednia organizacja pracy i wybranie materiału, który będzie nam najpotrzebniejszy. Warto także skupić się na języku potocznym, ponieważ takiego języka często będziemy używali, mając do czynienia z osobami z innego kraju. Internet może stać się w takim przypadku niezwykle przydatny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-24 13:01:44
Tagi: wiedza, język, szkoła