Jak najlepiej zbudować można prywatne studio nagrań, jakie elementy trzeba będzie przy tym kupić.

Całkiem sporo ludzi tworzy muzykę, czy to grając na różnych instrumentach, czy komponując ją w elektronicznej postaci. I spora ich część chciałaby swoje osiągnięcia nagrywać w jakiś sposób, albo tylko i wyłącznie dla siebie, albo żeby zacząć zdobywać zdobyć jakąś popularność w świecie muzyki.


Jeszcze
studio nagrań
Twórca artykułu: Chris Marchant
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
całkiem niedawno amatorskie nagrywanie było bardzo kiepskiej jakości, natomiast wynajęcie profesjonalnego studia nagraniowego wiązało się z dużymi kosztami. Lecz obecnie dzięki coraz większym możliwościom technicznym i zmniejszającym się cenom sprzętu bez problemu pomyśleć można o tym, żeby takie studio (https://13tattoo.pl/) nagrań (Studio nagrań "Fabryka Dźwiękuff" > polecana strona) zrobić samodzielnie. Tak naprawdę nie będzie do tego trzeba jakiś ogromnych środków pieniężnych, a raczej pracy i pomysłu. Za pomocą takiego studia w domu można będzie nie tylko nagrywać dźwięk, lecz go później w najróżniejszy sposób obrabiać. Dzięki temu będzie można tworzyć naprawdę dobre jakościowo nagrania, oczywiście przy założeniu że komuś chciało się będzie nauczyć to robić.
Podstawą tego typu studia nagrań w domu będzie komputer z odpowiednim oprogramowaniem.
studio nagrań
Twórca artykułu: Audio Mix House
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
To do komputera właśnie podłącza się wszystkie urządzenia zewnętrzne, również do niego będzie trafiał dźwięk do zarejestrowania. Oprogramowanie do nagrywania oferowane jest przez liczne firmy, niektóre z tych narzędzi będą darmowe, a za część będzie trzeba coś zapłacić.


Następnym elementem zestawu będzie odpowiednia karta grafiki, umożliwiająca rejestrację dźwięku. Karty takie posiadają dedykowane interfejsy, a także mają możliwość podłączenia paru niezależnych instrumentów lub mikrofonów. Należy również pomyśleć o tym, żeby zakupić dobrej jakości mikrofon, tu należy jednak postawić na odpowiednią jakość, bowiem od mikrofonu ogromnie dużo będzie zależało przy ostatecznym efekcie. Na koniec zestaw powinno się wyposażyć w dobrej jakości zestaw głośnikowy, przy pomocy którego można będzie odtwarzać to, co się wcześniej nagrało - polub ten portal . Wymienione powyżej elementy w zupełności wystarczą na rozpoczęcie przygody z muzyką, rzecz jasna jeżeli ktoś będzie chciał, to będzie mógł taki komplet bardziej rozbudowywać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-06-21 11:15:53
Tagi: komputer, oprogramowanie, mikrofon, dźwięk