Urządzamy kącik czytelniczy

Nie trzeba posiadać dużego domu, aby zorganizować sobie miejsce do czytania. Z pewnością każdy mól książkowy chciałby zaprojektować swoją własną biblioteczkę, w której regały uginałyby się pod ciężarem powieści, opowiadań i nowel. I w małym mieszkaniu można zaaranżować kącik czytelniczy. Jak to zrobić?


miłośnik książek ze swoją kolekcją
Twórca artykułu: Eneas De Troya
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wybierz odpowiednie miejsce

Zastanów się, w którym pokoju najchętniej posiedziałbyś przy dobrej książce. Jeśli jest to salon, postaraj się tam zaplanować miejsce do czytania. Może to być także sypialnia czy garderoba - ważne, aby było to Twoje prywatne miejsce, w którym będziesz mógł oderwać się od rzeczywistości.

Wybierz wygodny fotel


Przed rozpoczęciem czytania książki należy przybrać wygodną pozycję. Lektura może nas tak wciągnąć, że zapomnimy o wszystkim. Łatwo w ten sposób nabawić się urazów kręgosłupa, żylaków czy problemów ze wzrokiem. Przemyśl różne opcje: wiszący fotel może być komfortowy, jeśli lubisz bujać się podczas czytania. Preferując pozycję półleżącą, warto poszukać kozetki lub małej sofki. Fotel możesz zastąpić także miękkim dywanem, jeśli odpowiada Ci siedzenie na podłodze.

Stolik na kawkę i ciasto

Do dobrej powieści przyda się także przekąska. W kąciku czytelniczym powinny więc znaleźć się designerskie meble, np. uroczy, okrągły stolik. Na nim postawisz coś do picia i do jedzenia. Warto też pomyśleć o szafeczce, na której poukładasz książki oczekujące do przeczytania W przypadku magazynów i tygodników dobrze w tej roli sprawdzi się gazetnik.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź ponadto szczegóły pod adresem (https://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/meble), odnajdziesz tam inne dane.

Nie zapominaj także o lampce z możliwością regulacji. Dbaj o swój wzrok dzięki odpowiedniemu oświetleniu.


książki na półce
Twórca artykułu: Tom Page
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Oddziel kącik czytelniczy

Jeśli planujesz zorganizować swoje miejsce do czytania np. w salonie, zastanów się nad zakupem parawanu bądź kwietnika. Możesz także dokupić dodatkowy regał, za którym będziesz mógł się schować. Odseparuj swój kącik czytelniczy od pozostałej części pokoju. W ten sposób zyskasz prywatną strefę, w której będziesz mógł oddać się czytaniu ciekawej lektury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-06-21 11:16:51
Tagi: salon, książki, parawan