Jak wypocząć w w okresie świąt?

Znacie kogokolwiek, kto po Świętach byłby wypoczęty? No właśnie… Porządkowanie, pitraszenie, sprawunki, wyjeżdżanie do rodziny, potem gwałtowne niekiedy dysputy przy stole – wszystko to może nieźle zmęczyć!
wygląd


szkolenia
Twórca artykułu: Wonderbox Pologne


Wyczekujemy na ten okres cały rok. Za każdym razem wyobrażamy sobie, że będzie przytulnie, spokojnie, nastrojowo. Że będzie to czas odpoczynku. Niestety, rzadko tak jest. Bowiem tak naprawdę nie potrafimy – zresztą nie tylko w czasie świąt – zwyczajnie odpoczywać. Mamy nadzieję, iż stosując opisane zasady, jednak w tym czasie odpoczniecie. Jak to zrobić?


Przede wszystkim bądź asertywny. Dawno niewidziana ciocia zaprasza cię do siebie na święta, a odległość do niej to „jedyne” 400 kilometrów? I rzecz jasna nie wypada jej odmówić? Naprawdę warto w takiej sytuacji powiedzieć wprost, że taki wyjazd wymaga od nas niezwykle wiele zachodu, oraz rzucić luźną sugestię, iż możemy się spotkać po świętach. I może taka wizyta wówczas, w mniej nerwowej atmosferze, przyniesie troszeczkę więcej radości? Pokażmy, że nam zależy, lecz że mamy także swoje zdanie, własne wymogi oraz własne obiekcje. Nie trwońmy kilku drogocennych godzin na jeżdżenie do miejsca, w którym, jak już się znajdziemy, będziemy tak zmęczeni i zestresowani, że nie odnajdziemy nawet energii, by cieszyć się tym, iż tam w końcu przybyliśmy. Czyń to, co wychodzi ci najlepiej. Robisz wyjątkową rybę po grecku? Wspaniale. Nie musisz więc równolegle startować w konkursie na najsmaczniejszego śledzia, kutię i kompot z suszu.


Przynajmniej jedno z nich może wykonać ktokolwiek inny lub ostatecznie możesz zamówić catering. Znajdź chwilę dla siebie, weź do ręki program tv, obejrzyj świetny film, odpręż się.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-16 13:31:25
Tagi: stres, czas, konkurs, Święta