Nauczanie języków - jak to robić skutecznie?

Oczywiste jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być systematycznym a także nieustępliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja przedstawię Wam moje „sposoby", które stosowałam w trakcie nauki języków. Po prostu nigdy nie ufałam wyjątkowym sposobom, które oferują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.


hiszpańskie miasteczko
Twórca artykułu: Jose A.
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jasne jest, że do nauki przydałyby się jakieś książki bądź innego rodzaju materiały. Zakres proponowanych podręczników, samouczków, kursów oraz wszelkich innych pomocy naukowych jest spory a co ważne zróżnicowany w zależności od języka. Trzeba jednak na początku nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Człowiek powinien mieć czas, żeby zrozumieć, czego potrzebuje. () Jeśli musicie zacząć naukę całkiem nowego języka rozpocznijcie od zakupu jakiegoś samouczka, który w swojej formie oraz budowie będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. nabądźcie taki, który będzie według was funkcjonalny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie etap. Na luzie powinno się przecież korzystać ze zawartości internetowych. Złą metodą jest zamawianie masy podręczników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli przekładanie w czasie zaczynania nauki. Wiele osób lubi tak robić. Zamawiają ogrom książek i są święcie przekonani, że przygotowują się do startu nauki.

Jeśli chcesz przeczytać coś faktycznie niezwykle ciekawego, sprawdź treść (https://www.tvk.pl/) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Tak naprawdę próbują oni opóźnić moment, w którym rzeczywiście wezmą się do pracy - często etap ten nie pojawia się. Przeczytaj więcej: demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/.

Innymi słowy – na początku nauki nowego języka zamówcie sobie jeden prosty oraz zrozumiały (na wasze oko) samouczek. Na początkowym etapie mniej znaczy więcej. Warto również zainwestować w słowik jednojęzyczny, gdyż trzeba samemu domyślać się, co dane słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam zawarty.


hiszpański
Twórca artykułu: Map of the Urban Linguistic Landscape
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu czytanie książek w danym języku ale też oglądanie filmów. Ciekawą rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w konkretnym języku. Wydarza się to kompletnie nieświadomie i nieraz złapałam się na tym, że po jakiejś większej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka jakiegokolwiek języka będzie dużo łatwiejsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli. Im więcej zasad tym gorsze efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-25 05:27:57
Tagi: czas, sposoby, etap, techniki, pora, samouczek