Nauczanie języków - jak to robić skutecznie?

Oczywiste jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być systematycznym a także nieustępliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja przedstawię Wam moje „sposoby", które stosowałam w trakcie nauki języków. Po prostu nigdy nie ufałam wyjątkowym sposobom, które oferują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.
hiszpańskie miasteczko
Twórca artykułu: Jose A.
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jasne jest, że do nauki przydałyby się jakieś książki bądź innego rodzaju materiały. Zakres proponowanych podręczników, samouczków, kursów oraz wszelkich innych pomocy naukowych jest spory a co ważne zróżnicowany w zależności od języka. Trzeba jednak na początku nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Człowiek powinien mieć czas, żeby zrozumieć, czego potrzebuje. () Jeśli musicie zacząć naukę całkiem nowego języka rozpocznijcie od zakupu jakiegoś samouczka, który w swojej formie oraz budowie będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. nabądźcie taki, który będzie według was funkcjonalny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie etap. Na luzie powinno się przecież korzystać ze zawartości internetowych. Złą metodą jest zamawianie masy podręczników.

Jeżeli masz chęć znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj (http://www.lrg-lodz.pl/archiwizacja.html) i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

To nic innego jak prokrastynacja, czyli przekładanie w czasie zaczynania nauki. Wiele osób lubi tak robić. Zamawiają ogrom książek i są święcie przekonani, że przygotowują się do startu nauki.

Jeśli chcesz przeczytać coś faktycznie niezwykle ciekawego, sprawdź treść (https://tvk.pl/) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Tak naprawdę próbują oni opóźnić moment, w którym rzeczywiście wezmą się do pracy - często etap ten nie pojawia się. Przeczytaj więcej: demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/.

Innymi słowy – na początku nauki nowego języka zamówcie sobie jeden prosty oraz zrozumiały (na wasze oko) samouczek. Na początkowym etapie mniej znaczy więcej. Warto również zainwestować w słowik jednojęzyczny, gdyż trzeba samemu domyślać się, co dane słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam zawarty.
hiszpański
Twórca artykułu: Map of the Urban Linguistic Landscape
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu czytanie książek w danym języku ale też oglądanie filmów. Ciekawą rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w konkretnym języku. Wydarza się to kompletnie nieświadomie i nieraz złapałam się na tym, że po jakiejś większej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka jakiegokolwiek języka będzie dużo łatwiejsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli. Im więcej zasad tym gorsze efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-25 05:27:57
Tagi: techniki, czas, sposoby, etap, pora, samouczek