Czytanie niezbędne dla postępu pociech

Stajemy się społeczeństwem które , czyta coraz mniej. A wszak czytanie ogromnie pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Poszerza zasób leksykalny, uczy samodzielnego rozumowania, ale najlepsze jest to, że czytanie lektur to ogromna przyjemność.

książki
Twórca artykułu: Piotr Drabik
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Czytając książki posiadamy możność rozwinąć wyobraźnię. Sami obsadzamy role, obmyślamy tło i sterujemy fabułą. Dobra książka pobudza i pobudza intelekt. Czytanie książek kształtuje uzdolnienia językowe- użyteczne źródło.

Miłość do książek należy zaszczepić maluchowi jak najwcześniej, toteż tak istotne jest czytanie książek dzieciom. Czytanie rozszerza doświadczenia językowe malucha, polepsza słownik, uczy okazywać myśli i dostrzegać metody mówienia. Im bogatszy język, tym sprawniejsze uzewnętrznianie osobistego poglądu, lepsza umiejętność wizualizowania odczuć i pragnień. Czytanie książek polepsza umiejętność samodzielnego myślenia i formułowania myśli niezbędnych do właściwego działania w społeczeństwie.

Czytanie książek to jeden z najskuteczniejszych rozwiązań relaksu. Podróż w świat wyobraźni daje odpoczynek i tak przydatną współczesnym maluchom ciszę, głównie po nazbyt długim oglądaniu telewizji- poznaj informacje, bądź graniu na komputerze.Samodzielne czytanie wyrabia w dziecku cierpliwość i zdolność prognozowania. Lekcja samodzielnego czytania jest detalem genialnego wychowania, polegającego między innymi na stworzeniu nastroju, w jakim nie wszystko musi być prędko, od razu. Rozwija postawę cierpliwości, koncentracji nad tym, co się czyni. Treść książki nieraz staje się pretekstem do rozmowy z rodzicielami, lub równolatkami na ważne dla malucha tematy.

Czytanie stosownych książek jest zalecane jako odmiana leczenia psychoterapeutycznego pociech nieśmiałych, lub za bardzo wojowniczych. Czytanie uczy współodczuwań i wrażliwości.
Nie ma wątpliwości, że czytanie jest konieczne dla rozwoju dzieci. Na szczęście stanowi jedną z niewielu konieczności życiowych, która jest zarazem miła. Służy bezkonfliktowemu rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu, również co najistotniejsze dla samego czytelnika, daje niemało zabawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-01 15:37:54
Tagi: czytanie, książki, rozwój