Jaki prezent będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka z okazji najbliższych urodzin? Garść pomysłów!

Jeżeli nie masz akurat pomysłu na prezent, który będzie właściwy dla Twojego nastoletniego dziecka, wtedy z pewnością dobrze trafiłeś - oto garść inspiracji dotyczących tego, co obecnie jest popularne i co praktycznie każde dziecko chciałoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z prezentów, które ucieszą pewnie każdego nastolatka są niewątpliwie gry komputerowe. Pamiętaj jednak, żeby zawsze wybierać poszczególne tytuły z głową - tak żeby wspomagały rozwój Twojego dziecka, a nie odwrotnie.

gry komputerowe
Twórca artykułu: Billie Ward
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jakie zatem konkretnie tytuły są rekomendowane dla nastolatków? Jeśli mowa o mniejszych dzieciach, bez wątpienia rewelacyjnie sprawdzą się dla przykładu Fineasz i Ferb gry. To cała seria gier prezentujących zabawne przygody dwóch przyjaciół - Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pomagają dziecku zrozumieć mechanizmy otaczającego go świata i uczą wrażliwości. Jest to seria gier wyprodukowana przez Disney'a, zatem praktycznie w ciemno można zakładać, że oczywiście będą one odpowiednie dla najmłodszych - sztuka wojny.

W przypadku trochę starszych dzieci tego typu gry niestety się już nie sprawdzą - najczęściej dzieciaki oczekują już czegoś innego. Wówczas możesz zaoferować im na przykład Transformers gry, które są niezwykle podobne do historii Fineasza i Ferba, jednakże jednocześnie mają innych bohaterów i są skierowane do trochę starszych dzieci. Transformers gry bez wątpliwości sprawdzą się świetnie również w przypadku dzieci, które uwielbiają filmy o transformersach.Jeśli natomiast Twój syn interesuje się tematyką wojenną, wówczas z pewnością dobrym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy na przykład Sztuka Wojny. Istotne jest, abyś wybierał gry, w których nie epatuje się bez potrzeby nadmierną przemocą i agresją (ceneo). Na przykład Sztuka Wojny uczy dziecko mądrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeżeli chcesz zapoznać swoje dziecko trochę z historią, a w dodatku wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, wtedy takie gry jak dla przykładu Shadow Warrior na pewno będą odpowiednim pomysłem.

nastolatkowie
Twórca artykułu: Dima Viunnyk
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaką grę wybierzesz, zawsze powinieneś w dodatku sprawdzać, ile czasu dziecko spędza przy komputerze. Zbyt duża ilość godzin spędzanych na graniu nawet w najfajniejsze gry bez wątpienia nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 07:51:50
Tagi: dziecko, czas, seria