Wagi poziomu profesjonalnego posiadają najwyższe parametry techniczne i ergonomiczne, zazwyczaj są to wagi z dotykowym ekranem, wagi ze zbliżeniowymi czujnikami, których budowa umożliwia zachowanie czystości, wagi ze złączem USB i RS232 do podłączenia komputera i drukarki. Bardzo istotnym sprzętem dodatkowym do wagi jest drukarka, na której można rejestrować wydruk pomiaru oraz raporty GLP ISO.
Wagi do apkteki

Treści źródłowe: www.wagi-elektroniczne.pl
Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: waga apteczna do proszków, która posiada dokładność 1 mg oraz waga apteczna do preparatów płynnych o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g. Dla wag aptecznych można zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza tzn. że tania waga ma dłuższy czas stabilizacji pomiaru oraz jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne (przeczytaj więcej). Wagi apteczne
Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to najlepsze wyjście dla przemysłu aptecznego.
Urządzenia semi-mikroanalityczne
Wagi o największej precyzji d=0,01mg to inaczej wagi semi-mkroanalityczne wykorzystywane w laboratoriach analitycznych, farmacji oraz przy niezwykle dokładnym definiowaniu masy próbek. Wagi te odznaczają się ultra dokładnym układem pomiarowym o bardzo dużej rozdzielczości, a wykorzystane filtry świetnie wyciszają zakłócenia z zewnątrz takie jak wibracje i podmuchy.
Jeśli musisz poznać omawianą problematykę dokładniej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (
http://www.efematic.pl/), którą Ci sugerujemy.
Używanie wag semi - mikroanalitycznych wymaga od użytkownika zagwarantowania specjalistycznych stołów antywibracyjnych oraz zachowania w pomieszczeniu wagowym stabilnej temperatury otoczenia. Ważne, aby warunki zewnętrzne pracy wagi nie ulegały znaczącym modyfikacjom. Wagi półmikroanalityczne zazwyczaj wyposażone są w dwa zakresy wagowe dzięki czemu waga jest bardziej uniwersalna w użyciu (szerzej na ten temat ).
Wagi analityczne
Wagi analityczne odznaczają się dokładnością odczytową d=0,1mg. Na dodatek posiadają znacznie większe spektrum możliwości w laboratoriach, działach kontroli jakości, aptekach oraz na uczelniach. Wagi o dokładności d= 0,1mg mogą posiadać układy wagowe tradycyjne – zwieszkowe. Układ MonoBloc cechuje się odpowiednią powtarzalnością i szybkością stabilizacji pomiaru oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne wagi podczas użytkowania. Wagi precyzyjne o dokładności d= 1mg i d= 0,01g są najbardziej znaną grupą wag używaną w laboratorium. Bardzo szeroki zakres wykorzystywania pozwala stwierdzić, że w każdym laboratorium mieści się min jedna waga precyzyjna.
Twórca artykułu: k.s.