Jakim sposobem dobrać odpowiednią uczelnię?

Dobór kierunku studiów jest to wybór na całe życie. Jednak aż 70 proc. Polaków kończy nienależny kierunek. Jak się więc do tego zabrać?


Najistotniejsze jest, ażeby robić to, co się lubi – to najczęściej powtarzana wskazówka związana z wyborem uczelni.


Wrocław nad Odrą
Twórca artykułu: Alberto Cabello
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Humanista bez smykałki matematycznych ma niewielkie szanse na karierę księgowego. A bez serca do swojej pracy, będzie tylko przybity. Toteż przed doborem uczelni, w pierwszej kolejności, musimy się zastanowić, co kochamy robić, a także jakie posiadamy dary. Może filologia angielska wrocław jest dla nas w sam raz? Mogą nam w tym pomóc znajomi, testy predyspozycji zawodowych a także konsultant zawodowy.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i zobacz, jakie zagadnienia ma porządna witryna - na pewno dane w tamtym miejscu umieszczone są podobnie zajmujące.

Aczkolwiek humanistom jest trudniej odszukać pracę, to są pewne nisze, w których sobie poradzą. Gdy już wiemy co nieco o swych możliwościach, czas rozpocząć obserwować przemiany na rynku pracy. Im szybciej tym lepiej. Co prawda, badając propozycje pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą szukać pracodawcy za 5 lat, ale wyrobimy sobie zdanie na temat ich wymagań. Nie okłamujmy się, gdy skończymy studia wyczekiwania zapewne będą większe aniżeli dzisiaj, więc warto skoncentrować się na uczelniach, jakie pozwolą nam się do nich przyszykować.


Parę kierunków na rynku pracy jest sztywnych. Po pierwsze pracodawcy od wielu lat rozglądają się za absolwentami kierunków technicznych, dlatego w rankingach politechniki cieszą się najwyższą opinią pośród pracodawców. Jednak nie każdy absolwent profilu technicznego ma zapewnioną pracę - teraz kłopoty z jej znalezieniem mają choćby inżynierowie budownictwa. Bez ustanku poszukiwani są absolwenci Informatyki, aczkolwiek w mniejszym stopniu administratorzy systemów a bardziej informatycy. Również dla humanistów istnieją atrakcyjne nisze. Nie tylko kierunek jest istotny, ale także specjalizacja. Im w wyższym stopniu niszowa jak też innowacyjna tym odpowiedniej.


Przykładem mogą być prawnicy, których jest dużo, jeDNAk już tych ze specjalnością prawo farmaceutyczne jak na lekarstwo. W ostatnim czasie pojawiło się co niemiara ogłoszeń, w którym poszukuje się inżynierów wyspecjalizowanych w odnawialnych źródłach energii. W dalszym ciągu ogromną popularnością cieszy się pedagogika wrocław.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-01 23:36:33
Tagi: DNA, czas, uczelnia, Informatyk, możliwości