Nie tylko matura

Jest koniec roku. Prawie wszyscy kojarzą tenże czas z prezentami, krzątaniną przedświąteczną, pichceniem smakowitych potraw, poszukiwaniem tradycyjnych przepisów. Większą część z nas cieszy się z powodu spotkań familijnych. Generalnie, jest to ogromnie przyjemny okres w roku. W radio, sklepach i telewizji coraz częściej usłyszeć można kolędy bądź świąteczne utwory.

Położna, opieka nad dzieckiem
Twórca artykułu: Szpital Medicover
Treści źródłowe: Szpital Medicover
Jest to także czas, gdy w szkoła podstawowych oraz średnich podsumowuje się poprzednie 6 miesięcy. Od razu po świętach bowiem, dziatwa i młodzież będą mieć świąteczną przerwę. O ile dla dzieciaczków uczęszczających do szkoły podstawowej jest to po prostu zbliżający się czas odpoczynku, o tyle dla uczniów końcowych klas szkoły średniej jest to ostatnia chwila na podjecie nadzwyczaj istotnych decyzji co do swojej przyszłości, zbliża się bowiem czas matur.

W pierwszej kolejności należy zastanowić czy się do nich w ogóle podchodzi. Nie jest to decyzja czysto formalna. Pewna część uczniów może nie chcieć prowadzić dalej nauki na poziomie uniwersyteckim. Uczniom z Dolnego Śląska proponuje Wrocław szkoły policealne o bardzo wielu specjalnościach. Młoda osoba po zakończeniu nauki otrzyma tytuł technika wybranej specjalności. I w tenże sposób możemy zostać technikiem ekonomistą lub technikiem marketingu - wybór zależy od tego, co młodego człowieka ciekawi. Jednak nie tylko preferencje osobiste warto wziąć pod uwagę. Najlepiej zastanowić się także jakie są wymogi rynku pracy w tej chwili, jak też jakie będą w najbliższych 3 bądź 4 latach. Odwiedź stronę i sprawdź: WSZ Edukacja szkoła (zobacz także mapy ścienne) policealna we Wrocławiu

Mym zdaniem dobrym wyborem dla młodego człowieka będą zawody związane z usługami potrzebnymi z uwagi na zaniedbanie szkół zawodowych, to znaczy specjalizacje związane z budownictwem. Ze względu na postęp techniczny z pewnością pracę znajdą również programiści czy graficy komputerowi.

Co jednak wybrać w wypadku kiedy nie jesteśmy uzdolnieni technicznie, a wymiana żarówki powoduje u nas duży stres? Warto wtedy zastanowić się nad wyborem zawodu nie technicznego. Od jakiegoś okresu można zostać również rehabilitantem. Innym zawodem na który mogą zdecydować się absolwenci - a raczej absolwentki - jest opiekunka dziecięca Wrocław rzecz jasna oferuje możność kształcenia się w tymże nowym zawodzie również.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-18 21:20:52
Tagi: praca, nauka, szkołach