Wybór kierunku studiów to musi być bardzo przemyślana decyzja. Ma ona wpływ ona bowiem na nasze losy zawodowe

Ciężko w dzisiejszych czasach wskazać osobę, która nie studiuje. Oferta edukacyjna w przeciągu dwudziestu latach stała się tak bogata, że studentem może zostać niemal każdy. Z pojedynczej strony to doskonałe, że jesteśmy tak nastawieni do nauki i że inwestujemy nasz rozwój.

Uczelnia
Twórca artykułu: The LEAF Project
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z kolejnej jednak perspektywy mamy szansę również na to popatrzeć bardziej negatywnie. Otóż, tak sporo osób skończyło studia, że obecnie brakuje pracy. Kłopot ten na pewno występuje na kilku płaszczyznach, a zaczyna się już od oferty określonych uczelni.

Przede wszystkim za dużo ludzi wybiera kierunki humanistyczne. Być może teraz ten odsetek zmniejszył się, ale jeśli będziemy analizować studentów właśnie tgo typu kierunków, to stwierdzimy, że liczba jest po prostu pokaźna. To oczywiście nie kierunki studiów są odpowiedzialne za całe zło, ale nasze wybory. Bo nie ma nic zdrożnego w studiach humanistycznych takich jak politologia czy socjologia, ale często nie zdajemy sobie sprawy, co kieruje nami, by obecnie to studiować - oferte studiów I-go stopnia.

Powodów mamy mnóstwo. Że prościej się dostać, bo będą przyjmować mnóstwo osób, że nie ma przedmiotów ścisłych i jest na pewno interesujący.

Zaintrygowały Cię notki podane w tym artykule? Jeśli tak, to czytaj też analogiczne informacje, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do nowej strony.

Tego rodzaju przykładów tak naprawdę można mnożyć i każdy z nich jest dość logiczny. A problem polega na tym, że zdobywamy tego typu studia i nie mamy planów, co po ich ukończeniu robić. To jest najistotniejszy problem.

Myśli, podążając z polską dewizą, jakoś to będzie i prawdopodobnie stracimy pięć lat życia. Stąd wniosek nasunie się dosyć jasny: studia bez wątpienia,jednak wybrane z głową, musimy zdawać sobie sprawę, po co, dlaczego, co te studia mi mogą dać, czy interesuje mnie dana tematyka - sprawdź ofertę szkół wyższych.

Jedynie w taki sposób nasze uczenie się będzie bardziej efektywne. Jest tak mnóstwo wspaniałych ośrodków akademickich jak uczelnie Wrocław i naprawdę miło wspominać ten czas posiadając doskonale płatną pracę, z pewnością lepiej niż marnując następny dzień w Urzędzie Pracy. Nie zapominajmy więc, aby przed wybieraniem studiów przeanalizować te kwestie, by za kilka lat niczego nie żałować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-12-10 00:15:11
Tagi: praca, oferta, urząd pracy, absolwentów