W którym miejscu można by uzyskać wizę konieczną do pobytu w Laosie?

Jeżeli udajesz się do Laosu, musisz mieć świadomość, że nasi rodacy są objęci obowiązkiem wizowym. Miesięczną wizę można by otrzymać tak w ambasadzie Laosu, jak i na co poniektórych przejściach granicznych.


Laos
Twórca artykułu: Szymon Nitka
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wizę można przedłużać dwukrotnie, za każdym razem o jeden miesiąc (potrzebne jest właściwe umotywowanie swojego wniosku). Wydłużenie wizy dokonuje się w urzędzie imigracyjnym w Vientiane. Podczas kontroli granicznej trzeba także sprawdzić, czy do takiego dokumentu jak paszport są wbite odpowiednie stemple. W razie stwierdzenia przez policję braku stempli w czasie kontroli wewnątrz kraju albo biofeedback warszawa przy wyjeździe, grożą wysokie kary pieniężne, deportacja czy też nawet areszt. Przy załatwianiu formalności można skorzystać z pomocy hotelu, w którym się obecnie przebywa. Nielegalne przedłużenie pobytu jest zagrożone karą grzywny w wysokości 10 USD za każdy dzień. Opłata jest pobierana podczas wyjazdu.
Nie jest jednak obowiązkowe posiadanie określonej kwoty za każdy dzień pobytu, ani posiadanie ubezpieczenia. Wybierając się samolotem na trasach międzynarodowych obowiązuje przy wylocie opłata lotniskowa w wys. 10 dolarów. Na trasach krajowych opłata lotniskowa podczas wylotu wynosi 10000 LAT. Lądowe przejścia graniczne, na jakich można uzyskać wizę laotańską z Tajlandii to Most Przyjaźni Mittabhap na rzece Mekong, ok. 22 km od stolicy. Jest on otwarty w godz. od 6:00 do 22:00. Niezwykle istotne jest to, aby potwierdzać aktualność danych w odniesieniu do przejść granicznych, aby upewnić się, że przejścia są czynne. Chodzi o to, że co poniektóre przejścia graniczne mogą chwilowo wstrzymywać wydawanie wiz dla cudzoziemców. Poza tym należy mieć świadomość tego, że przejścia graniczne są w nocy zamknięte.


Istnieją trzy kluczowe przejścia graniczne, które mogłyby wydawać wizy: lotnisko międzynarodowe w Vientiane oraz Luang Prabang i Most Przyjaźni. Przepisy celne obowiązujące w tego typu państwie jak Laos nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-12 23:54:34
Tagi: dom, kraj, hotel, podróż