Co to jest skeg oraz dlaczego jest istotny przy wyborze należytego jachtu?

Osoby, które posiadają właściwe warunki (pieniądze czy też doświadczenie) mogłyby sobie pozwolić m.in. na długodystansowe rejsy na swoim lub wyczarterowanym jachcie. Tego typu forma na spędzanie czasu jest niezwykle atrakcyjna, lecz wymaga odpowiedniej kondycji i dużego zasobu wiedzy.
Wybierając właściwy jacht trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Należą do nich m.in. kształt kadłuba, szybkość, którą może osiągać czy też tzw. "morska dzielność". Nowoczesne jachty mają nieco rozszerzoną rufę. Mogłoby to wywoływać mniejszą stabilność obranego kursu. Są trochę trudniejsze w czasie codziennej obsługi, a to mogłoby być bardziej uciążliwe zwłaszcza w przypadku rejsów długodystansowych. Osoby, dla których komfort podróży jest bardzo istotnym czynnikiem, muszą unikać łodzi z bardziej płaskim dnem. Mimo tego, że są one znacznie szybsze, to nie są w stanie zagwarantować odpowiedniego luksusu pływania. Niezłym kompromisem pomiędzy komfortem a szybkością są więc łodzie, które posiadają w większym stopniu jednolity kształt kadłuba z trochę węższą rufą.


Nowy Jork
Twórca artykułu: DFShutterbug
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Właściwy jacht, którym miałby się odbywać dalekomorski rejs musi mieć wyjątkowo solidną oraz odporną konstrukcję kadłuba. Jednym z najważniejszych punktów jest jego miejsce połączenia z pokładem. To właśnie tu mogłyby pojawić się możliwe przecieki. Nie mniej istotne jest właściwe zamocowanie kila czy też jakość i wielkość bolców, które mają przymocować kil.
Ponadto istotny jest jego kształt oraz budowa steru. Co poniektóre osoby przekonują, że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie miecza, gdyż większa stabilność jachtu jest bardziej istotna niż trochę większa szybkość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-31 10:49:30
Tagi: czas, raj, podróż, umiejętności