Gatunki literackie dostępne w formie audiobooka

W chwili obecnej coraz bardziej modne stają się książki w formie elektronicznej.
Praktycznie wszystkie najlepsze wydawnictwa mają je w swoim katalogu wydawniczym. Dostępne one są we wszystkich możliwych formatach i na różnorakich nośnikach. Jednym z najbardziej najłatwiejszych są audiobooki.
W tej formie możemy kupić książki wszystkich gatunków literackich oraz podręczniki.
audiobook
Twórca artykułu: Denise Krebs
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki. Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno bajki autorów klasycznych a także baśnie autorów nam współczesnych. Jeśli rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, można się spotkać z audiobookami czytanymi przez lektorów którymi zwykle okazują się znani aktorzy czy aktorki. Spotyka się również bogatsze w formie audiobooki to jest słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: odgłos płynącej wody, dźwięki ptasząt, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi atrakcyjność odsłuchiwanego audiobooku (popularne bajki audiobooki). Następnym gatunkiem bardzo często umieszczonym wysoko w rankingach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy polecić wywiad rzekę z panem profesorem Władysławem Bartoszewskim. Inną ciekawą książką są całkiem niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bogatszych gatunków literackich wydawanych w postaci audiobooków jest gatunek fantastyka i fantasy (najlepsze ekonomia audiobooki). Przyczyną tego zjawiska są możliwości jakie oferuje ta forma przekazu, głównie ze względu na multimedialny charakter tej formy książki.
Książki do słuchania służą nie tylko odpoczynkowi ale też nauce na wszystkich poziomach edukacji. W tejże kategorii najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Wśród podręczników do ekonomii możemy mówić o podkategoriach: księgowość, księgowość zarządcza, mikroekonomia i makroekonomia autorów: Samuelson, Balcerowicz. Z podręczników popularyzatorskich wspomnieć możemy: audiobooki z zakresu gospodarki, z historii, z politologii, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa także z tak oryginalnych zagadnień jak: astrologia czy magia. Także lektury szkolne czy też pomoce dla nauczycieli w formie do słuchania są coraz bardziej rozpowszechnione. Takie formy podręczników są wręcz zalecane przez władze edukacyjne. Książki w formie audiobooka są bardzo wygodne, bo możemy słuchać jej także w podróży (stojąc w korkach). Nie wymaga specjalistycznych urządzeń – wystarczy najprostszy telefon – smartphone czy laptop lub radio (Radia do kuchni i łazienki) samochodowe. Ta forma jest też lubiana przez osoby niewidome i niepełnosprawnych ruchowo, ponieważ niweluje bariery osób niepełnosprawnych. Wydaje się, że audiobooki przez wzgląd na swą formę i wygodę używania będą przyszłością firm wydawniczych.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 00:24:07
Tagi: książka, literatura, fantastyka i fantasy audiobooki, bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, ekonomia i biznes audiobooki